“دانتک” یک شرکت فناور در حوزه آب و انرژی با محوریت انجام پروژه‌های دانش محور و طرح‌های کاربردی و بین رشته ای است. انجام این رسالت بدون تحقیق و توسعه مستمر و استفاده از نخبگان حوزه‌های مختلف امکان پذیر نخواهد بود. آن چه در این میان ما را به حصول موفقیت سوق میدهد، ارزیابی پیوسته و اخذ استانداردهای ملی و بین المللی است. امید است با نمایش گوشه‌ای از این دستاوردها، همراه شما در استفاده از این فناوری باشیم.

تحقیق و توسعه

کلیه مراحل خلق ایده جدید، پرورش ایده، طراحی محصول، انجام محاسبات مهندسی و تجربی، شبیه‌سازی فرآیند تولید محصول جدید، نمونه سازی و اثبات فناوری‌های ایجاد شده در واحد تحقیق و توسعه دانتک و با استفاده از تخصص‌های مختلف صورت می‌گیرد. کارشناسان تحقیق و توسعه دانتک، علاوه بر طراحی و بهینه‌سازی محصولات، راه حل‌های کاربردی مبتنی بر نیازهای صنایع مختلفی نظیر صنایع آب و پساب، صنعت نفت و گاز ، کشاورزی و صنایع شیلات را مطابق با نیازمندی‌های بازار و استانداردهای ملی و بین‌المللی مورد توجه قرار می‌دهند. علاوه بر طراحی محصول، روش ساخت مبتنی بر توان فنی و مهندسی داخل کشور، تعیین مشخصات فنی لازم برای هر قطعه و تعیین معیارهای پذیرش آنها در حیطه وظایف این واحد قرار می‌گیرد. از سوی دیگر متخصصین حاضر در این بخش با بهره‌گیری از ارتباط موجود با واحد تحقیق و توسعه بازار و بخش فروش، در جریان خواسته‌های بازار و پیشرفت‌ها و تغییرات این صنعت قرار گرفته و با اطلاعاتی به روز و منطبق با نیاز مصرف‌کننده به نوآوری و توسعه محصولات جدید می‌پردازند.
گروه دانتک با بکارگیری فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری و همکاری با متخصصان حرفه‌ای و ارتباط با سایر مراکز پژوهشی و دانشگاهی توانسته است موفقیت‌های چشم‌گیری را در زمینه‌های پمپ‌های ورتکس دوفازی و سنسورها و سیستم کنترلی بدست آورد.

توانمندی‌های واحد تحقیق و توسعه

طراحی و ساخت پمپ‌های ورتکس دوفازی

در حوزه طراحی هیدرولیکی پمپ ورتکس دوفازی و بهینه سازی آن به منظور عملکرد مناسب، طراحی‌های متفاوتی مورد مطالعه قرار داده شده تا در نهایت با بررسی معیارهایی نظیر الگوی جریان، کسر حجمی گاز-سیال، فشار مخلوط، شدت توربولانس و دیگر پارامترهای مهم، طراحی نهایی صورت گرفته است.  

طراحی سیستم‌ های کاربردی با استفاده از پمپ‌های ورتکس دوفازی

رشد و توسعه استفاده از سیستم‌های مبتنی بر پمپ ورتکس دو فازی و عمکرد آن حوزه‌های جدید یکی از ارکان اصلی فعالیت واحد تحقیق و توسعه دانتک در بخش آب و پساب است. برخی  از طرح‌های پیشنهادی گروه دانتک در استفاده از پمپ ورتکس دو فازی در زمینه‌های گوناگون به شرح زیر است:

  • سیستم‌های جداساز روغن و نفت از آب
  • سیستم‌های تصفیه پساب در دامداری
  • سیستم حذف بو نامطبوع، کدورت و جلبک از حوضچه‌ها، استخرها و دریاچه‌ها
  • سیستم حذف بو نامطبوع از چاه‌ها، حذف فلزات سنگین موجود در آب مانند آهن و منگنز
  • سیستم‌های ضدعفونی کننده ازن زنی
  • هوادهی در لاگون‌ها
  • سیستم‌های شستشو در خطوط انتقال در صنایع غذایی و کشاورزی
  • سیستم‌های آبیاری در گلخانه‌ها و کشت هیدروپونیک
  • سیستم هوادهی/اکسیژن دهی به آب استخرهای پرورش ماهی در سیستم‌های نیمه مدار بسته و مدار بسته با هدف کاهش مصرف آب و افزایش ظرفیت پرورش ماهی

 

این سامانه توسط گروه تبلیغاتی فورسی طراحی شده است و تمامی حقوق آن برای دانتک محفوظ است. 

Scroll to Top